"Pod ostrzałem, czyli w ogniu pytań Michał Mazur"

W tym tygodniu "na warsztat" trafił Michał Mazur - wychowanek Unii Ujście, mający epizod w młodzieżowej drużynie Polonii Piła. Mazi to zawodnik, który przeszedł w Ujściu wszystkie szczeble młodzieżowe zazwyczaj będąc ich kapitanem, począwszy od trampkarza młodszego aż do seniorów. Teraz z pewnością 22-letni zawodnik jest jedną z ważniejszych postaci klubu i został przez Was przepytany:

- Czy TGV byłoby w stanie dogonić Maziego?

- Ciekawe pytanie. Na pewno na dłuższą metę TGV jest szybsze, ale w wyścigu powiedzmy na 10-20 metrów miałbym szansę wygrać. Jednak z pewnością pociąg nie sprawdziłby się na boisku, bo jest mniej zwrotny ode mnie, więc tam na pewno byłbym szybszy.

- Gdzie najbardziej lubisz grać?

- Grałem chyba na każdej możliwej pozycji. Był nawet jeden taki sparing, gdy stałem na bramce. Bardzo dobrze czuję się w linii pomocy, ale w środku trochę brakuje mi umiejętności czytania gry i zdecydowania w podejmowaniu kluczowych decyzji. Najlepiej zatem gra mi się na boku - prawa lub lewa pomoc - gdzie mogę wykorzystać swoją szybkość i stworzyć przewagę dla drużyny w akcji ofensywnej. Która strona lepsza? Ciężko mi powiedzieć. Chyba nie robi mi to zbytnio różnicy, bo potrafię dograć piłkę zarówno prawą jak i lewą nogą.

- Dlaczego Marcin Kończewski to twój najlepszy ziomek w klubie i kiedy odwdzięczysz mu się asystą?

- Dziękuję za pytanie :D Nie wiem czy Marcin jest faktycznie najlepszym ziomkiem, ale fakt - mamy bardzo dobre relacje. Grałem z nim od momentu mojego debiutu w seniorskim zespole. Później wspólnie staraliśmy się zbudować Unię po poprzednim spadku do klasy A. Wtedy też przyszła wspólna gra w jednej drużynie na hali i różnych turniejach. Ostatnio na dużym boisku mieliśmy przerwę spowodowaną jego przerwą, a później transferem do Jastrowia. Przez to jest trochę do nadrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze, co pokazał ostatni mecz, kiedy wykorzystałem jego przedłużenie głową. Mam nadzieję, że Marcin i inni koledzy będą mogli zamieniać moje podania na gole w najbliższym spotkaniu, a potem przez cały sezon wielokrotnie trafią do bramki rywali.

- Co sądzisz o obecnej Unii i o tej sprzed roku?

- Poprzedni sezon jest według mnie do zapomnienia. Tamten zespół był złożony z zawodników z zewnątrz, którzy nie utożsamiali się z klubem. Wszystko to jest pokłosiem złego zarządzania klubem i nie najlepszych decyzji. Nie wszyscy czuli potrzebę gry dla naszego miasta i przede wszystkim dla kibiców. Teraz na drużynę składają się chłopacy, którzy są z Ujścia i gminy, którzy grali w naszych młodzieżowych drużynach. W niskich ligach tak właśnie powinno być, że zespół tworzą koledzy, którzy są nimi też poza boiskiem. Mam nadzieję, że dzięki temu kibice też silniej będą wspierać nasz klub, bo od nich też dużo zależy. Pokazywali, że potrafią być dla nas 12-stym zawodnikiem co czasem było nieocenioną pomocą. Ta runda jednak będzie przede wszystkim taką na ogranie dla tych młodszych zawodników oraz dla tych co wrócili do gry po kilkuletniej przerwie. Myślę, że właściwy zespół, który będzie pokazywał swój prawdziwy potencjał zobaczymy najszybciej w rudzie wiosennej, o ile będziemy dobrze pracować na treningach. Wtedy z pewnością będziemy mogli walczyć z najlepszymi w tej lidze.

Dziękujemy za zadane pytania i Maziemu za wyczerpujące odpowiedzi. Kolejne głosowanie w najbliższy poniedziałek. Propozycje, kogo mamy umieścić w głosowaniu możecie wpisywać w komentarzach pod artykułem.