Przygotowania

Unia zbliża się ku końcowi przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2015/16. W klubie doszło do wielu zmian, których wpływ na grę i wyniki będziemy mogli określić dopiero w kolejnych meczach Okręgówki. Wielokrotnie już wspominaliśmy na naszej stronie Facebook'owej, że z drużyny odeszło dwóch podstawowych zawodników (Dawid Kałużny i Marciniak), a inni z powodu wyjazdów, sytuacji życiowych nie są pewni gry w tej rundzie (Słoma, Zawadzki, Kończewski). W miejsce wytransferowanych zawodników trzeba było sprowadzić nowych - w zespole pojawił się znany w regionie Krzysztof Mrozek, doszli młodzi zawodnicy z Szydłowa Sebastian Szycko i Arkadiusz Skuza, który ma zastąpić w bramce Kałużnego. Czy podoła trudnemu zadaniu? Mamy nadzieję, ze tak. Dużym ciosem była kontuzja kolejnego nowego zawodnika, sprawdzonego z TP Piła Marcina Kopczy, który w wygranym turnieju w Skicu złamał kostkę. "Kulas" pokazał w sparingach, że ma umiejętności i serce do walki i z pewnością by się przydał w składzie. Swoje umiejętności będzie mógł pokazać jednak dopiero wiosną.

Przygotowania przebiegają intensywnie. W trakcie wakacji trener często nie mógł skorzystać ze wszystkich graczy, którzy spędzali czas na różnych wyjazdach. Nie przeszkodziło to odbyć kilka sparingów. Pierwszy w Wieleniu niestety zakończył się porażką 1-0. Unia grała w okrojonym składzie, ale pozostawiła dobre wrażenie. Kolejny mecz odbył się na terenie beniaminka 4 ligi, czyli w Wysokiej. Tutaj trener miał do dyspozycji dosyć szeroką kadrę. Mecz zakończył się porażka 5-2, ale po pierwszej połowie gra wyglądała naprawdę solidnie. Bramki strzelił Krzysztof Zublewicz. Później Unia udała się na feralny turniej do miejscowości Skic. Gralismy w bardzo okrojonym składzie, uzupełnionym dwójką juniorów. Jak się okazało, zdołaliśmy zwyciężyć. Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Marcin Kończewski, który strzelił 4 bramki. Pozostałe gole zdobyli Mazur, Szlecht... i Skuza. (Unia Ujście 4:0 Piast Złotów, Unia Ujście 1:0 Noteć Dziembowo, Unia Ujście 2:0 Piast Skic). Niestety turniej okupiliśmy kontuzjami Wapińskiego i wspomnianego Kopczy. W ostatni weekend zagraliśmy w Leżenicy, gdzie zremisowaliśmy 4-4. Bramki strzelali Szycko x2, Gidzewicz i Mazur. Szkoda w tym meczu postawy w defensywie, która wyjątkowo nie podobała się trenerowi.

Unia startuje z sezonem 22.08.2015. Jedziemy do Piły na spotkanie derbowe. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy.